Kategorie
Branże
Wyszukiwanie Szukaj wyszukiwanie zaawansowane
Międzynarodowe Warsztaty Mody w Łodzi

Jesteś w: www.grazka.pl / Aktualności / Międzynarodowe Warsztaty Mody w Łodzi

     
2010-04-08

Fundacja Future in Fashion wraz z Muzeum Sztuki w Łodzi organizuje dla studentów wydziałów projektowania mody z europejskich szkół artystycznych, Międzynarodowe Warsztaty Mody, które odbędą się w Łodzi w dniach 19 - 24 kwietnia 2010 roku.

Celem Międzynarodowych Warsztatów Mody jest prezentacja i popularyzacja nowoczesnej sztuki projektowej. To wydarzenie o charakterze międzynarodowym, stwarzające przestrzeń do dialogu między modą a innymi dziedzinami sztuki w kontekście wielokulturowym. Moda, jako dziedzina sztuki współczesnej, pojawia się w formie komunikatu, który istnieje pomiędzy twórcą a odbiorcą. To także dialog prowadzony ze sztuką, bazujący na niej lub odwołujący się do niej.

Do udziału w warsztatach zostaną zaproszeni studenci z 5 szkół europejskich ( w tym: Polska, Belgia, Włochy, Francja, Anglia), którzy przez okres trwania warsztatów będą pracować w międzynarodowych grupach nad wspólnym projektem.
Tematem warsztatów będzie: AWANGARDA - tendencje i trendy w sztuce XX wieku. W poszukiwaniu własnej kreacji i oryginalnych rozwiązań ideowo - artystycznych. Warsztaty rozpoczną się od prezentacji każdej uczelni, dotyczącej sztuki awangardowej danego kraju. Będzie to swego rodzaju konfrontacja tradycji
i nowoczesności w myśl filozofii sztuki użytkowej wielkiego artysty Władysława Strzemińskiego.

Warsztatom towarzyszyć będą wykłady i konferencje dotyczące tematu mody, prowadzone przez wybitnych specjalistów z kraju i zagranicy. Szczegółowy program warsztatów dostępny będzie na stronach Fundacji i Muzeum Sztuki po 20 stycznia 2010 roku.